Sziasztok Tappancsok!
Ahogy látjátok beköszöntött a kánikula, ezért úgy gondoltuk érdemes néhány hasznos praktikát bemutatni házi kedvencünk érdekében.
Víz, víz, víz!
Az első és legfontosabb ebben a hőségben, hogy mindig legyen friss víz a cicád előtt. Ilyenkor többet isznak kedvenceink, ezért figyeljünk arra, hogy minimum napi kétszer cseréljük előttük a vizet. A friss víz oxigéndúsabb, ami hűsítőbb állatodnak!
Semmiképp se fürdessük meg a cicát, de engedjük neki, hogy barátkozzon, játsszon vele mégpedig úgy, hogy kicsit megengedjük a fürdőkádban a csapot. Ilyenkor érdemes a nyaka körüli részt kicsit bevizezni, mert ez hűsíti az állatot.
Vigyázzunk a túl hideg vízzel és ételekkel. A cicák fajtától függően érzékenyek, ezért még ebben a melegben sem adjunk nekik jeges vagy túl hideg dolgokat, ha szeretnénk elkerülni a macskanáthát.
Ha egy törölközőt benedvesítünk és ráterítjük a békapózban fetrengő cicánkra, még az is lehet, hogy hálás lesz érte! A legtöbb esetben elviselik ebben a kánikulában a vizes törölközőt és örülnek a hűsítőnek.
Klíma
A klíma használata nemcsak állatainkra, de ránk is veszélyes lehet, könnyen megfázhatunk tőle. Ugyanúgy cicánk is beteg lehet, tehát azt javasoljuk, hogy a klímát mindig csak mértékkel használjuk, és lehetőleg ügyeljünk arra, hogy a cica ne feküdjön közvetlenül a klíma alá, nehogy huzatot kapjon, ami fülgyulladáshoz vezethet.
Étkezés a nagy melegben
Ne lepődjünk meg, ha cicánk étvágya ebben a nagy melegben eléggé megcsappan, hiszen - ahogy az nálunk is előfordul – kevésbé kívánja az ételt. Ügyeljünk arra, hogy gyakrabban legyen előtte száraz táp. Ha a cica tasakos eledelt eszik, és nem egyszerre kapja meg az adagot, akkor a maradékot tegyük hűtőbe, mert ebben az időben ezek a termékek felbontás után hamar megromlanak. Ügyeljünk arra is, hogyha a cicánk a táljában meghagyta a tasakos ételt, akkor pár óra után inkább dobjuk ki, hiszen ez is hamar romlásnak indul. Ilyenkor inkább adjunk kevesebbet többször!
Kijárós macskáink
Azok a cicák, akik kijárnak a házból, tudnak ügyelni magukra és a hűvös, árnyékos helyet fogják keresni, de ilyenkor figyeljünk arra, hogy a cica adott esetben be tudjon jönni a házba hűsölni és biztosítsuk neki kint is a megfelelő vízmennyiséget!
Hőguta
A hőguta jelei a cicáknál a hangos, erőteljes zihálás valamint az, hogy folyamatosan keresi a lakás hűvös pontját. Amennyiben ezek a tünetek jelentkeznek, a cicát azonnal csavarjuk be egy bevizezett törölközőbe, vagy meg is fürdethetjük! A lényeg, hogy testhőmérséklete minél hamarabb normalizálódjon! Amennyiben a cica egyéb tüneteket is produkál (pl. hányás, rosszullét, hasmenés) azonnal forduljunk állatorvoshoz!
Vigyázzunk!
Ne hagyjunk cicát az autóban még öt percre sem! Ebben a kánikulában a napon hagyott autók utastere akár 60-70 fokosra is forrósodhat, ezért ne kockáztassuk kedvencünk életét!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.